Правила транспортування тяжкохворого по Україні та Європі
Перевезення тяжкохворого по Україні, з України в Європу або з Європи в Україну відбувається автомобілями швидкої допомоги. Для транспортування лежачих хворих безпечніше буде надати перевагу спеціально обладнаному медичному таксі. Такі транспортування пацієнтів не рідкість та екіпажі нашої служби перевезень добре знають дороги України та країн Європи.
Хто супроводжує хворого під час поїздки?
Комплектація супроводжуючої бригади може відрізнятися в залежності від стану пацієнта. Без медичного супроводу перевозяться лежачі пацієнти, стан здоров’я яких є повністю стабільним.
Для хворих, яким лікар рекомендує транспортування Європа-Україна машиною швидкої допомоги в супроводі медичного персоналу, виділяється супровід в залежності від показань. Це може бути фельдшерська або лікарська бригада, в складних випадках перевезення хворого проводиться в супроводі лікаря реаніматолога.
Якщо пацієнта не супроводжує ніхто з близьких або у супроводжуючого немає навичок чи можливості доглядати за хворим під час перевезення, персонал медичного таксі допоможе в цьому.
Чи можливий супровід хворого медичним працівником або лікарем реаніматологом?
Під час перевезення хворого варто обов’язково дотримуватися рекомендацій лікаря. У випадках, коли перевезення пацієнту рекомендується в супроводі реаніматолога або іншого медичного персоналу, слід заздалегідь планувати таку поїздку. Медичний персонал має ознайомитися з медичною документацією та підготуватися до транспортування хворого заздалегідь.
Які автомобілі медичної допомоги використовуються для перевезення хворих по Україні та в Європу?
Автомобілі медичного таксі мають пневмопідвіску та підвищену комфортність, адже час перевезення хворого з України в більш віддалені країни Європи, наприклад, в Німеччину, Францію, Іспанію, Італію, Бельгію, Нідерланди, Грецію, Болгарію, Чорногорію, Хорватію, може становити більше доби.
Реанімобіль швидкої допомоги медичного таксі обладнаний ношами каталкою для перевезення лежачого хворого. Каталка регулюється по висоті нахилу узголів’я, тому пацієнт під час поїздки зможе зручно розташуватися. Для супроводжуючих осіб передбачені м’які автомобільні сидіння.
Роздільні системи кондиціонування, опалення та провітрювання салону дозволяють створити комфортну атмосферу. Повітря в салоні автомобіля медичної допомоги має бути теплим, але водночас свіжим. Є додаткові ковдри, якщо пацієнту стане холодно.
Необхідні документі для транспортування хворого:
1. Закордонний паспорт.
2. Медичні документи. Ці документи в залежності від ситуації можуть бути різними: медична картка пацієнта, виписка з історії хвороби, направлення на лікування, згода лікувального закладу на прийом хворого. Головне, щоб ці документи підтверджували факт захворювання, мали дозвіл лікаря на перевезення хворого. Дані медичні документи можуть скануватися органами прикордонного контролю.
3. Страховки для пацієнта та супроводжуючих осіб.
4. Платіжні картки та готівкові кошти.